oglasi 070320221. KORIZMENA MOLITVENA INICIJATIVA VIJEĆA EUROPSKIH BISKUPSKIH KONFERENCIJA (CCEE-a) U HRVATSKOJ

U četvrtak, 10. ožujka u 18 sati u našoj župnoj crkvi, unutar euharistijskog slavlja bit će molitveno zajedništvo na navedene nakane.

Vijeće europskih biskupskih konferencija (CCEE) pokrenulo je korizmenu molitvenu inicijativu ''Okupljanje oko euharistijskog stola'' mjesnih crkava Europe.

Svaka biskupska konferencija slavit će na jedan dan u korizmi Sv. Misu na kojoj će se posebno moliti za mir i poginule u ratnim stradanjima te za one koji su u pandemiji preminuli od bolesti COVID-19.

Sv. Mise se slave diljem Starog kontinenta prema utvrđenom rasporedu, počevši od Pepelnice pa sve do Velikog četvrtka, a Hrvatska biskupska konferencija na rasporedu je u četvrtak, 10. ožujka 2022. godine, kada će se slaviti Sv. Mise u našim (Nad)biskupijama.

Zajedništvo naše Nadbiskupije u jedinstvenoj molitvi obilježit će se na Sv. Misi u petak, 11. ožujka, u 18.30 sati, koju će u Župi Sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Zagrebu – Utrina predvoditi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, prigodom spomena o 20-toj obljetnici smrti sluge Božjega kardinala Franje Kuharića.

2. POMOĆ ZA STRADALE U RATU U UKRAJINI

U našoj župi pomoć se u crkvi i uredu skuplja do nedjelje, 13. ožujka.

Biskupi Zagrebačke crkvene pokrajine u svome Pozivu, od 1. ožujka 2022. godine, uz poticaj na molitvu s nakanom za mir, naglasili su i organizaciju prikupljanja materijalne pomoći za stradalnike rata u Ukrajini. Budući da je poznata otvorenost hrvatskog srca u gestama djelotvorne ljubavi te pokazivanju bratske solidarnosti s braćom i sestrama u potrebi, naši vjernici će i u ovom zlu koje je pogodilo bratski ukrajinski narod pronalaziti načine svesrdne pomoći.

Stoga, da bi pomoć bila pravodobna i djelotvorna, pozivamo vas da, novčane priloge darujete do nedjelje, 13. ožujka, da iz Župe budu proslijeđeni Hrvatskome Caritasu.

Što se pak tiče prikupljanja odjeće, hrane i različitih drugih potrepština, vjernici su slobodni dostaviti ih na mjesta koja će u tu svrhu naznačiti Caritas Zagrebačke nadbiskupije.

Neka molitva naših župnih zajednica, kao i materijalna pomoć, pripomognu umanjenju trpljenja naše braće i sestara pogođenih ratnim stradanjima u Ukrajini.

3. SVETE MISE NEDJELJOM (EUHARISTIJSKA SLAVLJA)

DRUGA KORIZMENA NEDJELJA: u našoj Župi svake se nedjelje slave tri svete mise (u 7:30 u kapeli u Strmcu, u 9 i 11 sati na otvorenom u parku uz župnu crkvu).

Subotom se slavi večernja sv. misa (u 17 sati u crkvi) koja je kao i nedjeljna sv. misa.

Svagdanima prema rasporedu:

-u crkvi: u utorak i četvrtak u 18:30, u subotu u 17 sati;

-u Strmcu: u srijedu u 8 sati, u petak u 18:30 sati.

Pobožnost pola sata prije sv. mise.

4. DRUGA SJEDNICA ODBORA ŽUPNOG CARITASA: u utorak u 19 sati.

Tog dana članovi ŽC-a predmole križni put u 18 sati.

5. DRUGI SUSRET S VJEROUČENICIMA DRUGIH I SEDMIH RAZREDA I NJIHOVIM RODITELJIMA: u nedjelju, 6. ožujka u 11 sati misa i susret.

6. POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA U KORIZMENOM VREMENU: utorkom u župnoj crkvi u 18 sati, petkom u Strmcu u 18 sati.

7. Prvi korizmeni tjedan je KVATRENI TJEDAN. Pozivamo vjernike da ga molitvom, djelima pokore i ljubavi, a u subotu će završiti misom koja će odgovarati duhovnom usmjerenju kvatri. Proljetne kvatre posvećuju se pokori i obraćenju.

Kvatre su osobiti dani u kojima se Crkva od davnine, prateći ciklus godišnjih doba, posvećuje molitvama, djelima pokore i ljubavi na velike nakane Crkve i svijeta. Proljetne kvatre (u prvom korizmenom tjednu) posvećuju se pokori i obraćenju.

8. VELIKA DEVETNICA PRESVETOM TROJSTVU: u subotu (12. dana u mjesecu).

9. U petak, 11. 3. je 20. obljetnica smrti kardinala Franje Kuharića (+ 2002.)

10. BIBLIJSKO-LITURGIJSKA SKUPINA ZA VJEROUČENIKE: u utorak, 8. ožujka u 19 sati. Ova skupina je jedna od mogućnosti nadoknade nedolazaka prošle godine za prvopričesnike i krizmanike.

11. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

PRVOPRIČESNICI I KRIZMANICI: subotom prema objavljenom rasporedu po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 13. 3. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – u nedjelju, 6.3. u 10:10 sati.

12. MINISTRANTI: susreti nedjeljom u 10:20 sati.

13. KRIZMANICI – POSJVEDOČENJE ZA KUMOVE predati nakon nedjeljne sv. mise.

14. RADOVI NA ZAPADNOM PROČELJU ŽUPNE CRKVE: radovi koji su započeli 9. studenoga 2021., nastavljeni su 8. veljače 2022. Napavljena je gruba žbuka na profilacijama i vjencu, a od 14. veljače izvodi se fina žbuka i fina obrada na vijencu i profilacijama.

15. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM…

16. VJEROUČENICI nakon mise ostaju sa Župnom vjeronaučnom iskaznicom.

NAJAVLJEUJEMO

PRVI SUSRET S VJEROUČENICIMA PRVIH, ČETVRTIH, PETIH I ŠESTIH RAZREDA I NJIHOVIM RODITELJIMA: u nedjelju, 20. ožujka u 11 sati sv. misa i kratki susret.

Župne obavijesti od 7. do 13. ožujka 2022. (pdf)