VELIKI ČETVRTAK - 18:30 sati - MISA VEČERE GOSPODNJE

U crkvu ispred oltara možete donijeti svoj dar koji je plod djela ljubavi za potrebne župljane. Getsemanska ura - zajednička pobožnost nakon euharistije do 22 sata.

VELIKI PETAK MUKE GOSPODNJE

18 sati Služba Muke Gospodnje, klanjanje križu i pričest.

Molitva pred Gospodinovim grobom nakon Službe Muke Gospodnje do ponoći. Pozivamo vas da se upišete za sat molitve pred grobom Gospodnjim.

Današnja milostinja ide za Kristov grob, tj. pomoć kršćanima u Svetoj zemlji.

Vjernici su dužni, prema kanonskim propisima, obdržavati post s nemrsom, a preporuča se da se on, kao „vazmeni post“ produži sve do vazmenoga bdijenja, kao znak iščekivanja Uskrsnuća.

VELIKA SUBOTA     - 20 sati -     USKRSNO BDJENJE

Danas se ne slavi Misna žrtva. Crkva uz grob Kristov razmatra njegovu muku i smrt.

Crkva će biti otvorena od 9 sati. Dođite obiteljski ili pojedinačno u crkvu. Vazmeno bdjenje slavi se u 20 sati.

Nakon bdjenja bit će blagoslov uskrsnih jela, potom u prostoru župnog zajedništva Emaus bit će blagovanje blagoslovljenih uskrsnih jela.

-„Velikosubotnji blagoslov jela“:  16 sati – župna crkva (na otvorenom); 16:30 sati – Strmec kod kapele na otvorenom; 17 sati – župna crkva (na otvorenom).

Blagoslov uskrsnih jela bit će nakon vazmenog bdjenja i uskrsnih euharistija.

NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA – USKRS, svetkovina s osminom.

Euharistija u župnoj crkvi: 6:30 sati; na otvorenom u župnom parku uz crkvu u 9 i 11 sati.

U Strmcu u 7:30 sati.

Blagoslov uskrsnih jela – nakon uskrsnih sv. misa u 6:30, 7:30 i 9 sati.

U 8:30 sati paljenje uskrsnog krijesa.

U 10 sati u prostoru župnog zajedništva Emaus bit će blagovanje blagoslovljenih uskrsnih jela.

PONEDJELJAK USKRSNE OSMINE - USKRSNI PONEDJELJAK: Euharistija u 9 sati na otvorenom u župnom parku uz crkvu.