oglasi 050920221.  Crkva u ovom tjednu slavi:

Pon                Sv. Majka Terezija

Sri                  Sveti Marko Križevčanin

Čet                 BLAGDAN ROĐENJE BL. DJEVICE MARIJE – Mala         Gospa. Pobožnost BD Mariji u 18 sati, euharistija u 18:30 sati.

Sub                Blažena Djevica Marija u subotu

NED   24. nedjelja kroz godinu

2.  SV. MISE:

• utorak i četvrtak u 18:30 sati u crkvi
  • srijeda u 8 sati u Strmcu
  • petak u 18:30 sati u Strmcu
  • subota u 17 u crkvi
  • nedjelja – nedjelja kroz godinu: 7:30 (Strmec) – 9 i 11 u crkvi; u 17 sati kod poklonika na Svetonedeljskom Bregu.

3. SVETA MISA KOD POKLONIKA NA SVETONEDELJSKOM BREGU: u nedjelju, 11. rujna u 17 sati. U 16:30 polazak od crkve vjernika koji žele hodom / pješice ići do poklonika.

4. 20. HODOČAŠĆE MLADIH ZAGREBAČKE NADBISKUPIJE U MARIJU BISTRICU: u subotu i nedjelju, 10. i 11. rujna. Prijave do 6. rujna. Program je objavljen na plakatu.

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke, kao i 291. zavjetno hodočašće vjernika Grada Zagreba, održat će se ove godine u subotu i nedjelju, 10. i 11. rujna, pod geslom: „Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo!“ (Lk 1,49), u zahvalnosti promišljati o svemu što Bog čini i što je učinio kroz proteklih 20 godina zajedništva mladih naše nadbiskupije.

Ovogodišnje hodočašće ide poznatom rutom iz Konjščine do Marije Bistrice. Za mlade će u subotu 10. rujna biti organiziran prijevoz izvanrednim hodočasničkim vlakom do Konjščine, s polaskom u 7.20 sati s Glavnog kolodvora u Zagrebu te će se zatim zaustavit na četiri stanice: Vrapče, Gajnice, Zaprešić i Zabok.

Mladi koji će vlastitim prijevozom doći iz različitih dijelova Nadbiskupije, okupit će se u 9.00 sati u Konjščini (kod željezničke stanice), odakle će zajedno pješačeći krenuti prema Mariji Bistrici.

Ove godine predviđen je smještaj i spavanje u šatoru i školi, stoga je važno ponijeti sve što je potrebno (vreće za spavanje, topliju odjeću i obuću).

Mladi će sutradan, u nedjelju, 11. rujna sudjelovati na hodočašću vjernika grada Zagreba koje će predvoditi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački. Nakon euharistijskog slavlja i kratke okrjepe mladi će pješice krenuti prema Zlatar Bistrici odakle će vlak u 16:15 krenuti prema Zagrebu.

Radi lakše organizacije potrebno je da župa prijavi točan broj mladih hodočasnika najkasnije do utorka, 6. rujna. Molimo naše mlade da se prijave nakon sv. mise.

Program hodočašća objavljen je na plakatu.

5. SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI 2022. U BJELOVARU:  susret će se održati u subotu, 17. rujna ove godine u Bjelovaru. Iz naše Župe prijavljeno je 19 mladih. Prilog za troškove putovanja možete darovati u kutiju u crkvi.

Danas nakon sv. mise u 11 sati susret mladih i roditelja (potpisivanje suglasnosti i prilog za kotizaciju).

6. PRETKRSNI SUSRET (susret za roditelje i kumove prije krštenja djece): u četvrtak u 17:40 sati.

7. SUSRET KANDIDATA ZA SVETU POTVRDU (7. i 8. razredi) i PRVU SVETU PRIČEST (2. i 3. razredi) i VJEROUČENIKA OSTALIH RAZREDA OSNOVNE ŠKOLE: nedjeljom - sveta misa i susret nakon sv. misa. Vjeroučenici će se nakon sv. misa upisati za sudjelovanje. Na misu pozivamo vjeroučenike u pratnji roditelja.

8. Započinjemo s PRETKATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu. Katehetski susreti počinju od početka listopada.

9. PRIJAVA ŽUPLJANA KOJI SE ŽELE UKLJUČITI U ANIMATORE ŽUPNE KATEHEZE: prijave u župni ured.

10. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave.

11. Ovaj tjedan sklopili su ženidbu: Paolo Savić i Matija Radoš.

12. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA TIJEKOM DVA TJEDNA: Dražen Katanec, Ivica Prelec, Tomislav Jakopač, Ivan Novoselec i Davor Čorluka. Hvala!

13. Ženidbeni navještaj:

-Antonio Franković i Tatjana Dutković.

-Jurica Zlodi i Valentina Jagarčec.

-Nikola Holetić i Matea Šeketa.

14. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Župne obavijesti od 5. do 11. rujna 2022. (pdf)