oglasi 190920221. SV. MISE:

- ponedjeljak u 13:30 sati u crkvi
- utorak u 18:30 sati u crkvi
- petak u 13:30 sati misa u crkvi
- subota u 17:30 u crkvi (misa kao nedjeljna)
- NEDJELJA 26. nedjelja kroz godinu – sv. mise u 7:30 sati u Strmcu, u 9 i 11 sati u crkvi.

2. ZAZIV DUHA SVETOGA za sve vjeroučenike osnovne škole, srednjoškolce i studente, vjeroučitelje, učitelje i profesore: u nedjelju, 25. rujna u 11 sati.

U misi bit će blagoslov djece.

Dragi prvaši, uspješno ste preživjeli prve tjedne nastave. Kako bi ostatak godine bio još uspješniji i praćen Božjim blagoslovom, torbe na leđa i dođite u nedjelju na misu.

Svim školarcima želimo sretnu i uspješnu školsku godinu!

3. ISPOVIJED VJEROUČENIKA OSNOVNE ŠKOLE (od 4. do 8. razreda), SREDJOŠKOLACA, RADNIČKE I STUDENTSKE MLADEŽE NA POČETKU ŠKOLSKE I VJERONAUČNE GODINE: u subotu, 24. rujna u 9 sati u crkvi.

4. KANDITATI ZA SVETU POTVRDU (7. i 8. razredi): ispovijed u subotu, 24.9. u 9 sati mijenja tjedni susret. Potom sudjelujemo u misi zaziva Duha Svetoga u nedjelju, 25. 9. u 11 sati.

Vjeroučenici od 1. do 3. razreda doći će na misu zaziva Duha Svetoga u nedjelju 25.9. u 11 sati.

5. SUSRET KANDIDATA ZA SVETU POTVRDU (7. i 8. razredi) i PRVU SVETU PRIČEST (2. i 3. razredi) i VJEROUČENIKA OSTALIH RAZREDA OSNOVNE ŠKOLE: nedjeljom - sveta misa i susret nakon sv. misa. Vjeroučenici će se nakon sv. misa upisati za sudjelovanje. Na misu pozivamo vjeroučenike u pratnji roditelja.

6. SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 16:15 sati.

7. Započinjemo s PRETKATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu. Katehetski susreti počinju od početka listopada.

8. PRIJAVA ŽUPLJANA KOJI SE ŽELE UKLJUČITI U ANIMATORE ŽUPNE KATEHEZE: prijave u župni ured.

9. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave.

10. Preminuli u Gospodinu: Igor Krovinović iz Orešja, rođ. 1966.

11. Prošli tjedan kršteni su: Aleksandar Jakšić, Mara Prša i Liam Matošević – roditeljima i kumovima iskrene čestitke!

12. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA PROŠLOG TJEDNA:

Anto Marić, Ob. Gorišek, Mladen Varjačić i Mladen Franković. Hvala!

13. UPIS MISNIH NAKANA DO KRAJA GODINE:  u tijeku.

14. Vjerski tisak: GK, Mak…– čitajte katolički tisak!

15. Ženidbeni navještaj: Goran Senčar i Ana – Marija Galić.

RADOVI U ŽUPI

- Od 29. kolovoza se izvodi druga faza preostalih građevinsko obrtnički radovi -  hitne mjere zaštite i stabilizacije na kulturnom dobru, kapeli Sv. Marije Magdalene u Maloj Gorici.

- 13. rujna su započeli soboslikarski radovi u župnoj kući: župni i konferencijski ured, apartman na katu kuće…

- VIDEO NADZOR U ŽUPNOM PARKU: postavljen je video nadzor (osam kamera) u župnom parku uz župnu crkvu, župnu kuću i pastoralni centar od 6. do 13. travnja. Nakon toga su slijedili radovi koji su završili 15. 9. povezivanjem internetom. Zahvalujemo izvođaću radova Dariju Raiču iz Strmca.

Župne obavijesti od 19. do 25. rujna 2022. (pdf)