ŽUPA PRESVETOG TROJSTVA

Sveta Nedelja

 
SAN MARINO – LORETO – MONTE SANT'ANGELO – LUCERA – S. GIOVANNI ROTONDO BARI – ALBEROBELLO – MATERA – POMPEJI – MONTECASSINO – AQUILEIA
VRIJEME HODOČAŠĆA: 12. – 20. 10. 2018.
 
PROGRAM HODOČAŠĆA
 
1. dan – 12. 10. petak: SVETA NEDJELJA – ITALIJA
Polazak u kasnim večernjim satima (22/23.00) prema dogovoru. Vožnja kvalitetnim turističkim autobusom, uz pauze po potrebi kroz Sloveniju i Italiju...

2. dan - 13. 10. subota: SAN MARINO – LORETO – MONTE SANT'ANGELO

Vožnja do San Marina. Dolazak u ranim jutarnjim satima. Razgled grada-države na brežuljku kojeg je utemeljio sv. Marin s otoka Raba. Kraće slobodno vrijeme i nastavak putovanja do Loreta. Razgled poznatog svetišta Nazaretske kućice. Sveta misa u svetištu. Slobodno vrijeme za osobne potrebe. Vožnja do gradića Monte Sant'Angelo.  Smještaj u hotel, večera. Noćenje.

3. dan – 14. 10. nedjelja: MONTE SANT'ANGELO – LUCERA – S. GIOVANNI ROTONDO

Doručak. Odjava iz hotela. Razgled svetišta sv. Mihaela arkanđela. Slobodno vrijeme. Nastavak putovanja do Lucere. Šetnja do katedrale u kojoj se nalazi grob bl. Augustina Kažotića. Molitva i pobožnost. Vožnja autobusom do svetišta sv. Padra Pia u S. Giovanni Rotondu. Razgled svetišta sv. Padra Pia, Sveta Misa i pobožnosti (križni put). Slobodno vrijeme.  Smještaj u hotel. Večera u hotelu. Noćenje.

4. dan – 15. 10. ponedjeljak: S. GIOVANNI ROTONDO – BARI – ALBEROBELLO – MATERA

Doručak. Sveta Misa. Vožnja do Barija. Razgled grada i posjet svetištu sv. Nikole. Vožnja do grada Alberobello. Šetnja gradom i razgled zanimljivih građevina na UNESCO-voj listi. Nastavak vožnje do gradića Matera. Razgled grada na UNESCO-voj listi s vrlo lijepom katedralom i brojnim crkvama. Vožnja prema Napulju. Smještaj u hotel u blizini Napulja, večera i noćenje.

5. dan – 16. 10. utorak: MATERA – POMPEJI – MONTECASSINO – RIM

Doručak. Vožnja autobusom do Pompeja. Razgled gradića kojeg je uništio vulkan Vezuv u svojoj erupciji u 1. st., a zbog čega je jedan od najbolje sačuvanih antičkih gradova. Nastavak putovanja prema Montecassinu. Posjet prvom benediktinskom samostanu na brežuljku iznad gradića Cassina gdje se nalazi grob sv. Benedikta. Kraće slobodno vrijeme za osvježenje. Nastavak putovanja do Rima. Smještaj u hotel. Večera u hotelu. Noćenje.

6. dan – 17. 10. srijeda: RIM – VATIKAN

Doručak. Odlazak prema Vatikanu te dolazak na audijenciju s papom Franjom u 10.00 sati. Slobodno vrijeme za ručak i kupnju suvenira te mogućnost posjeta Vatikanskim muzejima sa Sikstinskom kapelom. Razgled bazilike sv. Petra s grobom sv. Petra, čuvene Michelangelove kupole i trga sv. Petra… Odlazak do Anđeoske tvrđave i rijeke Tiber, Augustov mauzolej, Oltar mira, hrvatska crkva sv. Jeronima - Sveta misa. Povratak u hotel, večera i noćenje.

7. dan – 18. 10. četvrtak: RIM

Doručak. Razgled novog dijela Rima: EUR, mjesto mučeništva sv. Pavla – Tre fontane. Odlazak do katakombi sv. Kalista. Razgled katakombi i Sveta misa u katakombama (11.00). Nastavak razgleda: bazilika sv. Pavla izvan zidina. Slobodno vrijeme za ručak i osvježenje. Razgled majke i glave svih crkava - bazilike Sv. Ivana Lateranskog, krstionice i papinske kapele sa svetim stubama. Razgled bazilike sv. Križa Jeruzalemskog s relikvijama Isusove muke. Povratak u hotel, večera i noćenje.

8. dan – 19. 10. petak: RIM

Kasniji doručak. Odjava iz hotela. Nastavak razgleda povijesnog središta Rima: bazilika sv. Marije Velike - Sveta misa, crkva sv. Petra u okovima s Michelangelovim Mojsijem, Coloseum, Forum Romanum, Kapitolij, crkva s. Maria in Ara coeli, Piazza Venezia, Oltar domovine, crkva al Gesu - prva barokna crkva. Slobodno vrijeme za vlastite potrebe. Nastavak razgleda: Panteon, Piazza Navona, fontana di Trevi, Španjolski trg sa stubama... Slobodno vrijeme za večeru i vlastite potrebe. Polazak iz Rima oko ponoći.

9. dan – 20. 10. subota: AQUILEIA – SVETA NEDJELJA

Noćna vožnja autobusom kroz Italiju, uz pauze prema potrebi, do Aquileie. Dolazak u jutarnjim satima. Sveta misa u katedrali. Razgled katedrale i mogućnost posjeta antičkim rimskim nalazištima. Vožnja kroz Italiju, Sloveniju i Hrvatsku uz pauze na putu. Dolazak do Svete Nedjelje u poslijepodnevnim satima.
 
 
Cijena aranžmana uključuje:
prijevoz kvalitetnim turističkim autobusom prema programu sa svim taksama u gradovima
smještaj u hotelima 3* na bazi 6 polupansiona u dvokrevetnim sobama
licencirano stručno vodstvo tijekom cijelog putovanja
sve razglede prema programu
organizaciju svetih Misa za cijeli program
ulaznicu za arheološki lokalitet Pompeji sa stručnim vodstvom
ulaznicu za muzej u Montecassinu
ulaznicu za katakombe sv. Kalista
putno zdravstveno osiguranje za inozemstvo
osiguranje od otkaza putovanja
jamčevno osiguranje i osiguranje od odgovornosti organizatora
troškove organizacije i provedbe aranžmana
Cijena aranžmana ne uključuje:
troškove osobne potrošnje, doplata za jednokrevetnu sobu 150 €
 
Plaćanje: Obročno prema dogovoru!
Napomena: Cijena aranžmana bazira se na 45 - 50 putnika. U slučaju promjene kalkulativnih elemenata agencija zadržava pravo promjene cijene aranžmana. Za ovaj program vrijede Opći uvjeti poslovanja turističke agencije TAUBEK TOURS. U slučaju potrebe, agencija tijekom putovanja ima pravo izmjene programa, ali se obvezuje program izvršiti u cijelosti.
 
Za ovo putovanje potrebna je važeća putovnica ili osobna iskaznica!

Župni ured

Adresa: Svetonedeljska 18, 10431 Sveta Nedelja
Telefon: 01 / 33 70 755
e-mail: zupa.svnedelja@gmail.com
web: www.zupa-presvetotrojstvo.hr
 
IBAN: HR4524030091120001699 (Samoborska banka)
 
VRIJEME ZA IZDAVANJE DOKUMENATA I DOGOVOR:
UTORAK 17 - 18
SRIJEDA 9 - 10
ČETVRTAK 17 - 18
PETAK 17 - 18
 
DUHOVNI RAZGOVOR I SASTANCI SA ŽUPNIKOM PO DOGOVORU

PONEDJELJKOM, SUBOTOM I BLAGDANOM URED NE RADI
 poboznost
 
 
 pijanist