mise 05102020SVETE MISE U OVOM TJEDNU:
Župna crkva: u utorak u 18:30 sati; u četvrtak i subotu u 7:30 sati.
Strmec: u srijedu u 7:30, u petak u 18:30 sati.
Sljedeća nedjelja je dvadeset i osma kroz godinu – Dan zahvale za Božja dobročinstva.

-ZAZIV DUHA SVETOGA za sve vjeroučenike osnovne škole, srednjoškolce i studente, vjeroučitelje, učitelje i profesore: u nedjelju, 4. listopada u 11 sati.
U misi bit će blagoslov djece.
Dragi prvaši, uspješno ste preživjeli prvi mjesec nastave. Kako bi ostatak godine bio još uspješniji i praćen Božjim blagoslovom, torbe na leđa i dođite u nedjelju na misu.
Svim školarcima želimo sretnu i uspješnu školsku godinu!

KRIZMANICI
-Preuzimanje fotografija i uspomena: u nedjelju, 11. listopada nakon sv. mise u 9 i 11 sati.
-Nakon krizme potvrđenici se mogu uključiti u zbor mladih, ministrantsku zajednicu, zajednicu mladih…

-LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 35 minuta prije svete mise. Pozivamo da se okupljate također po obiteljma i zajedno molite svetu krunicu.

-Prikupljanje milostinje za „Petrov novčić“ (prilog za potrebe Svetog Oca u njegovom apostolskom i karitativnom djelu služenja općoj Crkvi) prikuplja se danas u misama.

-Probe zborova u župi:
ŽUPNI ZBOR (Veliki zbor): u ovom tjednu proba u srijedu u 20 sati. -DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: nastavljamo s okupljanjem djece i probama. Probe se održavaju subotom u 15:30 sati u katehetskoj dvorani.
-ZBOR MLADIH: subotom u 16:20 sati.
Ukoliko imate sluha i volite duhovnu glazbu pridružite nam se! Rado primamo nove članove!
Vjeroučenici koji su članovi zbora ili ministrantske zajednice imaju svoju skupinu te ne trebaju polaziti katehetsku skupinu s ostalim vjeroučenicima njihovog razreda (ovo vrijedi za 1., 2., 4., 5., 6 i 7. razrede).

-UPISI VJEROUČENIKA 2. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU I PRIPRAVU ZA PRVU SVETU PRIČEST:
U ovom tjednu zajedički susret, upis i kateheza za vjeroučenike i roditelje.
Mjesto susreta i upisa: pastoralni centar kraj župne crkve Presvetog Trojstva.
OŠ Sveta Nedelja: u utorak u 17:40 sati.
Škola Strmec: u petak u 17:40 sati.

-Vjerski tisak: GK, Mak… – čitajte katolički tisak!

-VJEROUČENICI DRUGIH RAZREDA u nedjelju, 11. listopada u 10:10 sati imaju katehezu po skupinama u pastoralnom centru.

-SUSRET KRIZMANIKA (vjeroučenici 8. razreda): u utorak, 6. 10. u 19 sati u župnoj crkvi.

KATEHEZA ZA PRVOPRIČESNIKE - TREĆI RAZREDI:
MJESTO ODRŽAVANJA: dvorana pastoralnog centra (kraj župne crkve).
3 A ŠKOLA SVETA NEDELJA - u srijedu u 17:15 sati.
3 B ŠKOLA SVETA NEDELJA - u utorak u 17:15 sati.

MJESTO ODRŽAVANJA - kapela u Strmcu
3 A ŠKOLA STRMEC - u subotu u 9 sati.
3 B ŠKOLA STRMEC - u subotu u 10 sati.
3 C ŠKOLA STRMEC - u subotu u 11 sati.

-KATEHEZA VJEROUČENIKA 7. RAZREDA: 12. 10. u 16:45 sati.
-UPISI VJEROUČENIKA 7. RAZREDA ZA ŽUPNU KATEHEZU: raspored upisa bit će objavljen 11. listopada.
-Započinjemo s PRETKATEKUMENATOM: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu. Katehetski susreti počinju od početka listopada.