mise 231120201.AKCIJE ŽUPNOG CARITASA U ADVENTSKOM VREMENU

U mnogočemu se moramo prilagođavati pa tako i u humanitarnim akcijama našeg Župnog caritasa, ali ne želimo zaboraviti siromašne.

Osim što vas pozivamo da pomognete korisnike naše župe donošenjem hrane, ove ćemo godine sva prikupljena sredstva usmjeriti prema župi Čučerje gdje su mnoge obitelji stradale u velikom potresu. Na to nas pozivaju i volonteri caritasa iz Čučerja gdje je situacija doista teška.

Čitavo vrijeme ADVENTA kutije s natpisom, ZA ŽUPU ČUČERJE bit će postavljene na izlasku iz crkve te ćemo novčanim prilogom pomoći jednu obitelj u obnovi njihove kuće. Također će sva djeca sljedeću nedjelju, 29. studenog moći donijeti slatkiše u VELIKU KUTIJU LJUBAVI te ćemo i njih odnijeti djeci u Čučerje.

Članovi Odbora Župnog caritasa izradili su adventske vijence, a prilog ide stradaloj obitelji u Čučerju.

Hvala vam unaprijed na vašem velikom srcu.

Pomažimo i činimo dobro samo s ljubavlju. Nikako na silu.

2.UPIS MISNIH NAKANA DO KRAJA LIPNJA – župnik upisuje telefonski u uredovno vrijeme ili u župnom uredu.

3. SVETE MISE U OVOM TJEDNU:

Župna crkva: u utorak i četvrtak u 18:30 sati.

Strmec: u srijedu u 7:30, u petak u 18:30 sati.

Sljedeća nedjelja je prva došašća. Sv. mise u 7:30, 9 i 11 sati.

Na početku misa blagosov adventskih vijenaca i svijeća za vijence.

4.INFORMACIJE I DOGOVOR S RODITELJIMA VJEROUČENIKA koji se pripremaju za Prvu svetu pričest i Svetu potvrdu – nedolasci na katehezu u 2. i 7. razredu – župnik je roditelje primao prošla dva tjedna.

5.KLANJANJE PRED PRESVETIM: u četvrtak u 18 sati.

6.SUSRET MINISTRANATAu subotu u 12 sati. Pozivamo dosadašnje ministrante i one koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu.

7.HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

8.RADOVI U ŽUPI:

Sljedeći tjedan nastavljamo s radovima drenaže crkve sjeverne i istočne strane; završavamo krov iznad oltara kod sv. Roka; završni radovi u župnoj kući.

9.PROBE ZBOROVA U ŽUPI:

-DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: subotom u 15:30 sati.

-ZBOR MLADIH: subotom u 16:20 sati.

Ukoliko imate sluha i volite duhovnu glazbu pridružite nam se! Rado primamo nove članove!

Vjeroučenici koji su članovi zbora ili ministrantske zajednice imaju svoju skupinu te ne trebaju polaziti katehetsku skupinu s ostalim vjeroučenicima njihovog razreda (ovo vrijedi za 1., 2., 4., 5., 6 i 7. razrede).

10.ŽUPNA KATEHEZA u sljedećem tjednu održava se u skupinama prema objavljenom rasporedu.

• Prvopričesnici (3. razredi) – jedan susret tjedno po rasporedu u skupinama.
  • Krizmanici (8. razredi) - jedan susret tjedno po rasporedu u skupinama.
  • Drugi razredi: u nedjelju, 22. studenoga u 10:10 sati.
  • Sedmi razredi: u nedjelju, 29. studenoga u 10:10 sati.

11.Vjerski tisak: GK, Mak… – čitajte katolički tisak!

12.INFORMACIJE ZA BLAGOSLOV OBITELJI

Zbog čitave situacije s korona virusom i na preporuku biskupa, s blagoslovom obitelji započeti ćemo već u adventsko vrijeme kako bi malo rasteretili Božićne dane.

U neke ulice kod vaših obitelji doći ćemo u drugom, trećem i četvrtom tjednu došašća, počevši od 5. 12.

Raspored blagoslova bit će na vrijeme objavljen stoga vas molimo da prihvatite ovu promjenu i prijedlog biskupa.

Župne obavijesti od 23. do 29. studenog 2020. (pdf)