mise 110120211.BLAGOSLOV OBITELJI / KUĆA:

U ovom tjednu završava blagoslov obitelji, koji je započeo u došašću.

Pohod ima svoju snagu u susretu, u molitvi, u blagoslovu, u donošenju zajedništva, utjehe i nade.

Župnik kreće ulicama redom kojim su naznačene: od prve ulice prema posljednjoj na popisu. Veće ulice počinjemo od manjih prema većim kućnim brojevima, osim ako nije drugačije naznačeno.

NEDJELJA, 10.1. – STRMEC

Od 13 sati blagoslov u: Tratinska, Kralja Tomislava.

PONEDJELJAK, 11.1. – STRMEC

Od 8:30 sati blagoslov u: J. Kozarca, Školska, Starčevićeva, Gundulićeva, Mihanovićeva,  Prečna.

UTORAK, 12.1. - STRMEC

Od 9 sati blagoslov u: Vrbovečka, Zlodijeva, Francetićeva, S. Vraza.

SRIJEDA, 13.1. - STRMEC

Od 9 sati blagoslov u: Trnska (od većih brojeva), Cvetkovići, Trg Lazina, Kresišće.

ČETVRTAK, 14.1. - STRMEC

Od 9 sati blagoslov u: I.G. Kovačića, J. Prelca, Lovasići.

PETAK, 15.1. – STRMEC

Od 11:30 sati blagoslov u: Harambašićeva (od manjih brojeva), Stari vrti.

2. SVETE MISE

NEDJELJOM: u našoj Župi svake se nedjelje slave tri svete mise (u 7:30 u kapeli u Strmcu, u 9 i 11 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra - dio vjernika može sudjelovati u tri dvorane).

Nastavljamo subotom s večernjom sv. misom (u 17:30 sati u crkvi) koja će biti kao i nedjeljna, četvrta sv. misa.

Svagdanima su sv. mise ujutro u 8 sati.

-KRŠTENJE GOSPODINOVO, blagdan, nedjelja, 10.1. – završetak božićnog vremena.

Nakon misa u 9 i 11 sati bit će BLAGOSLOV ŽUPNIH PROSTORA.

3.ISPOVIJED BOLESNIH ŽUPLJANA: župnik će one bolesne koji žele ispovijediti i pričestiti prigodom pohoda i blagoslova obitelji.

4.NADNADNI BLAGOSLOV OBITELJI: ukoliko predviđenog dana blagoslova niste bili u mogućnosti dočekati svećenika, javite se u župni ured i dogovorite naknadni posjet  i blagoslov.

5.PRIJAVA ZA POSJET SVEĆENIKA I BLAGOSLOV OBITELJI te UPIS U ŽUPNU KARTOTEKU: molimo vjerničke obitelji koje do sada nisu primale svećenika ili su novodoseljene na području naše Župe, da se prijave u župni ured zbog upisa u kartoteku Župe i posjeta svećenika i blagoslova obitelji. Isto vrijedi i za podstanare koji žive na području Župe.

6. OŠTEĆENJA CRKVENIH OBJEKATA U POTRESU: župna crkva i kapela Svete Marije Magdalene su oštećene u potresima 22. ožujka i 29. prosinca 2020.

7.POMOĆ STRADALIMA U  POTRESU: stradalima u Petrinji, Sisku i okolici će biti najpotrebnija novčana pomoć u obnovi kuća. Pozivamo naše župljane da se, u okviru mogućnosti, uključe u akciju prikupljanja pomoći stradalima koja će biti prosljeđena potrebnima. O početku i tijeku akcije ćete biti obaviješteni.

8.Vjerski tisak: GK, Mak, glasink SiM… – poslužite se!

Župne obavijesti od 11. do 17. siječnja 2021. (pdf)