mise 150320211. SVETE MISE

NEDJELJOM: u našoj Župi svake se nedjelje slave tri svete mise (u 7:30 u kapeli u Strmcu, u 9 i 11 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra ili u župnoj crkvi).

Subotom se slavi večernja sv. misa (u 17:30 sati u crkvi) koja je kao i nedjeljna, četvrta sv. misa.

SVAGDANIMA: u ovom tjednu u župnoj crkvi u utorak i četvrtak u 18:30 sati, u petak u 18 sati (Sveti Josip), u subotu u 17:30 sati.

U Strmcu u srijedu u 8 sati, u petak u 16:30 sati.

SVETKOVINA SVETOG JOSIPA, zaručnika Bl. Dj Marije: u petak. Euharistija ispred pastoralnog centra u 18 sati, u Strmcu u 16:30 sati.

2. POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA: u ovom tjednu križni put molimo u utorak u 17:55 sati u župnoj crkvi; u petak u Strmcu nakon mise u 16:30 sati; u nedjelju, 21. 3. u 10:30 sati na otvorenom ispred pastoralnog centra (u slučaju kišovitog vremena pobožnost se odgađa). Vjeroučenici trećih razreda sudjeluju pobožnosti, te križni put mole iz molitvenika.

3. DRUGI SUSRET S RODITELJIMA KRIZMANIKA-KANDIDATIMA ZA SVETU POTVRDU (vjeroučenici 8. razreda): u subotu, 20. ožujka u 17:30 sati misa i susret (u slučaju kišovitog vremenena susret se odgađa).

4. SAKRAMENT ISPOVIJEDI: u ovom tjednu u utorak i četvrtak u 18 sati.

U korizmi neće biti velikih ispovijedi po župama. Potičemo vas da se ispovijedite u određenim terminima. Crkvena zapovijed nas poziva da se svaki vjernik za Uskrs ispovijedi i pričesti.

5. KORIZMENA AKCIJA ŽUPNOG CARITASA 'ŠIMUN CIRENAC': od 14. do 28. ožujka. U crkvu ili župni ured možete donijeti prehrambene namirnice, higijenske potrepštine ili novčani dar koji će prije Uskrsa biti podijeljeni potrebnim župljanima i obiteljima.

6. ŽUPNA KATEHEZA ZA VJEROUČENIKE OSNOVNE ŠKOLE:

-Prvopričesnici (treći razredi) – po rasporedu.

-Krizmanici (8.razredi) – po rasporedu.

-Sedmi razredi – susret i križni put u nedjelju, 21.3. u 10:10 sati.

-Drugi razredi – susret i križni put u nedjelju, 21.3. u 10:10 sati.

Vjeroučenici također sudjeluju u jednoj od četiri nedjeljne sv. mise.

7. MINISTRANTI: subotom u 12 sati.

8. SVETA POTVRDA: kumovi u slavlju svete potvrde koji su župljani naše Župe bili su određeni termini kada se javljaju župniku zbog upisa. Za kumove koji nisu naši župljani, krizmanici su u ovim terminima dostavili posvjedočenje za kumstvo.

Župa je Nadbiskupskom duhovnom stolu predložila tri termina slavlja Svete Potvrde, a NDS još nije odredio termine slavlja u župama Nadbiskupije. Kada objavi, obavijestit ćemo vas.

9. SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 16:40 sati.

10. PRIJAVA BOLESNIH I NEMOĆNIH ŽUPLJANA ZA KORIZMENU ISPOVIJED: do sljedeće nedjelje. Bolesne i nemoćne koji žele da ih župnik posjeti i podijeli sakramente prijavite nakon sv. mise.

11. ŽUPNI CARITS: možete nabaviti uskrsne aranžmane i uskrsne poklon svijeće.

12. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM… – poslužite se!

Župne obavijesti od 15. do 21. ožujka 2021. (pdf)