mise 041020211.Crkva u ovom tjednu slavi:

Sv. Franjo Asiški – u ponedjeljak;

Bl. Dj. Marija od Krunice-u četvrtak.

U nedjelju – 28. nedjelja kroz godinu: 7:30 sati (Strmec); 9 i 11 sati (ispred pastoralnog centra).

2. ŽUPNA KATEHEZA U OVOM TJEDNU:

-KATEHETSKI SUSRET ZA SVE KRIZMANIKE (8. razredi): u subotu, 9. 10. u 16 sati.

-KATEHETSKI SUSRET ZA SVE PRVOPRIČESNIKE (3. razredi): u subotu, 9. 10. u 16:45 sati.

-SUSRET RODITELJA I VJEROUČENIKA SEDMIH RAZREDA I UPIS ZA ŽUPNU KATEHEZU: u nedjelju, 3. rujna u 10:25 sati. Roditelji će predati ispunjenu prijavnicu za župnu katehezu.

-DRUGI RAZREDI – katehetski susret u nedjelju, 10. listopada u 10:10 sati.

3.SUSRET RODITELJA I KRIZMANIKA (vjeroučenici 8. razreda i roditelji): u nedjelju, 10. listopada u 11 sati ispred pastoralnog centra (euharistija, susret i kratki dogovor s roditeljima i krizmanicima).

4.SUSRET RODITELJA I PRVOPRIČESNIKA (vjeroučenici 3. razreda i roditelji): u nedjelju, 10. listopada u 10:25 sati ispred pastoralnog centra (euharistija, susret i kratki dogovor s roditeljma i prvopričesnicima).

5. Vjeroučenici će se nakon sv. misa upisati za sudjelovanje.

6. Vjeroučenici drugih razreda su dobili pristupnice za upis na župnu katehezu i pripremu za prvu svetu pričest, a vjeroučenici sedmih razreda za upis na župnu katehezu i pripremu za svetu potvrdu.

Treći i osmi razredi upisani su na početku prošle vjeronaučne godine (u rujnu 2020.).

7. BIBLIJSKO-LITURGIJSKA SKUPINA ZA VJEROUČENIKE: u utorak u 19 sati. Ova skupina namijenjena je vjeroučenicima svih razreda osnovne škole. Vjeročenicima je ova skupina također nadoknada kateheze i sv. mise prošle vjeronaučne godine.

8. ISPOVIJED ZA VJEROUČENIKE koji se nisu ispovijedili prigodom organizirane ispovijedi za djecu: u utorak u 18:50 sati u crkvi.

9. ŽUPNI ZBOR: proba u četvrtak u 19:30 sati.

10. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave.

11. MINISTRANTI: prvi susret u nedjelju, 10. 10. u 10:25 sati.

12. LISTOPADSKE POBOŽNOSTI: zajednička pobožnost svete krunice i litanije svakog dana 30 minuta prije svete mise. Pozivamo da se okupljate također po obiteljma i zajedno molite svetu krunicu.

Pobožnost i sv. misa također su nadoknada kateheze i sv. mise prošle vjeronaučne godine.

13. Ove jeseni namjeravamo, prema izrađenom projektu, obnoviti zapadno pročelje župne crkve. U srpnju su izvršeni radovi na sanaciji kapilarne vlage u zidovima župne crkve.

Također ćemo započeti s radovima obnove kapele sv. Marije Magdalene.

14. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u Župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

15. PRETKATEKUMENAT: prijava odraslih koji sljedeće godine žele primiti sakramente kršćanske inicijacije (krštenje, potvrda i euharistija). Prijave u župnom uredu.

16. SUSRETI ZA MLADIĆE KOJI RAZMIŠLJAJU O SVEĆENIČKOM POZIVU: prva duhovna obnova će se održati od 16. do 17. listopada. Posebno su pozvani sudjelovati oni koji razmišljaju o ulasku u Bogosloviju iduće godine. Za sudjelovanje  programu potrebno se prijaviti župniku.

17. PROGRAM CJELOŽIVOTNOG OBRAZOVANJA – TEOLOŠKA KULTURA: program je namijenjen laicima koji žele ozbiljan i sustavan, ali ne akademski susret s teologijom. Osmišljen je kao dvogodišnji studij.

18. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – poslužite se.

19. GODIŠNJE KLANJANJE U ŽUPI (ŽUPNO KLEČANJE): u utorak, 12. listopada.

Župne obavijesti od 4. do 10. listopada 2021. (pdf)