oglasi 151120211.Sljedeći tjedan slavi se u Katoličkoj Crkvi:

Četvrtak – Posveta bazilika sv. ap. Petra i Pavla – euharistijsko klanjanje i molitva za branitelje o 30. obljetnici bitke za Vukovar u 18 sati, sv. misa u 18:30 sati.

Subota - u 17 sati pobožnost Schönstattske zajednice, u 17:30 sati misa (kao nedjeljna).

N. – ISUS KRIST KRALJ SVEGA STVORENJA, svetkovina.

Sv. mise u 9 i 11 sati ispred pastoralnog centra.

Zbog korone u Strmcu nema sv. mise.

Na svetkovinu Krista Kralja 21. studenoga, po odredbi pape Franje slavimo Svjetski Dan mladih.

U nedjelju, 21. studenog sv. misa u Strmcu u 7:30 sati.

2. EUHARISTIJSKO KLANJANJE: Molitva za branitelje o 30. obljetnici bitke za Vukovar: u četvrtak u 18 sati.

3. SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 17 sati.

4. ŽUPNA KATEHEZA PRVOPRIČESNIKE I KRIZMANIKE: održava se subotom prema objavljenom rasporedu po skupinama.

-SEDMI RAZREDI – katehetski susret u nedjelju, 14. 11. u 10:10 sati.

-DRUGI RAZREDI – katehetski susret u nedjelju, 21. 11. u 10:10 sati.

5. BIBLIJSKO-LITURGIJSKA SKUPINA ZA VJEROUČENIKE: u utorak u 19 sati. Ova skupina namijenjena je vjeroučenicima svih razreda osnovne škole. Vjeročenicima je ova skupina također nadoknada kateheze i sv. mise prošle vjeronaučne godine.

6. SUSRET MINISTRANATA: u nedjelju u 10:25 sati. Pozivamo dosadašnje ministrante i one koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu.

7. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade koji se žele uključiti u ministrantsku zajednicu da se prijave.

8. PETI SVJETSKI DAN SIROMAHA: Po odredbi pape Franje, na 33. nedjelju kroz godinu, 14. studenog ove godine Peti je Svjetski dan siromaha. Tom prigodom Sveti Otac je uputio Poruku pod naslovom „Siromaha svagda imate uza se“ (Mk 14,7).

Papa je taj dan ustanovio s ciljem da župna zajednica postaje sve više i sve bolje konkretni znak Kristove ljubavi prema posljednjima i najpotrebnijima.

Članovi Odbora župnog caritasa će nakon mise ponuditi jednu ružu za kruh siromaha.

Navedene nedjelje valja pronaći mogućnost da se posvjedoči pažnju siromašnim osobama posjetom i darivanjem. U tom će prednjačiti napose članovi karitativne skupine, koji će siromasima i drugim potrebitima nastojati prigodom Dana siromaha iskazati blizinu i poduzeti konkretne korake u svjedočenju kršćanske ljubavi. To je Dan kada se kao vjernici želimo udružiti u plemenitim osjećajima, molitvi i dobrim djelima prema siromasima te na taj način posvjedočiti vjeru u Isusa Krista koji se poistovjetio sa siromašnima ustvrdivši: „Što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste“ (Mt 25,40).

9. U utorak, 9. studenoga započelo je izvođenje građevinskih radova -  građevinska sanacija zapadnog pročelja župne crkve Presvetog Trojstva. U srpnju su izvršeni radovi na sanaciji kapilarne vlage u zidovima župne crkve.

Uskoro ćemo započeti s radovima obnove kapele sv. Marije Magdalene.

10. HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u Župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

11. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM; Katolički kalendari–poslužite se.

Župne obavijesti od 15. do 21. studenog 2021. (pdf)

web: www.zupa-presvetotrojstvo.hr

IBAN: HR4524030091120001699 (Samoborska banka)

SRIJEDA 9 - 10