oglasi 090520221. SVETE MISE:

Iduće nedjelja je PETA USKRSNA NEDJELJA (15. svibnja): u 7:30 u kapeli u Strmcu, u 8:30 (zbog slavlja Sv. Potvrde) i 11 sati u župnoj crkvi (u 11 sati slavlje Sv. Potvrde).

Subotom se slavi večernja sv. misa (u 17 sati u crkvi) koja je kao i nedjeljna sv. misa.

Svagdanima

-u crkvi: u utorak i četvrtak u  18:30 sati; u subotu u 17 sati.

-u Strmcu: u srijedu u 8 sati; u petak u 18:30 sati.

Svibanjska pobožnost (krunica i litanije Bl. dj. Marije): pola sata prije sv. mise.

2. KRIZMANICI/POTVRĐENICI:

NEPOSREDNA PRIPRAVA POTVRĐENIKA:

U nedjelju, 8. svibnja u 10 sati SUSRET SVIH KRIZMANIKA i proba pjevanja.

U 11 sati: treći pripremni liturgijski susret (pripremna nedjelja za potvđeničku skupinu: kandidati i roditelji).

U utorak, 10. svibnja u 18:30 sati sv. misa za krizmanike i roditelje. Nakon sv. mise ČETVRTI SUSRET S RODITELJIMA KRIZMANIKA I KRIZMANICIMA. Roditelji će dati prilog za krizmu.

U četvrtak, 12. svibnja u 17 sati SUSRET SVIH KRIZMANIKA i proba (obred svete potvrde, čitanja…).

U subotu, 14. svibnja u 18:45 sati susret krizmanika, obred slavlja, pokorničko bogoslužje (ispit savjesti); u 19:30 sati pokorničko bogoslužje i sakrament pomirenja za krizmanike, kumove i roditelje (mogu se priključiti ostali članovi vjerničke zajednice, braća, rodbina…). Nakon ispovijedi će biti razgovor s krizmanicima o bitnim istinama kršćanske vjere.

SLAVLJE SVETE POTVRDE: na petu uskrsnu nedjelju, 15. svibnja u 11 sati. Okupljanje potvrđeničke skupine u 10:25 sati ispred crkve. Ispred crkve fotografiranje: krizmanik/ca, roditelji i kum/a.

Zadatak: Pročitati Evanđelje po Luki i Djela apostolska.

Subota, 21. 5. - susret krizmanika po skupinama.

3. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

-PRVOPRIČESNICI: subotom prema rasporedu po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 8.5. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDIu nedjelju, 15.5. u 9:20 sati, sv. misa u 8:30 sati.

4. PRVOPRIČESNIČKA SKUPINA

PRVA PRIPRAVNA NEDJELJA ZA PRVU SVETU PRIČEST (roditelji i djeca): u nedjelju, 15. svibnja u 8:30 sati u crkvi prva liturgijska pripravna nedjelja.

DRUGA PRIPRAVNA NEDJELJA (PRVOPRIČESNIČKA SKUPINA – roditelji i djeca) I PREDSTAVLJANJE KANDIDATA ZA PRVU SV. PRIČEST ŽUPNOJ ZAJEDNICI: u nedjelju, 22. svibnja u 11 sati.

Susret i proprema svih prvopričesnika u 10 sati u crkvi.

5. MAJČIN DAN: u Crkvi se obilježava na drugu nedjelju u svibnju. Proslava u našoj Župi u 11 sati.

6. MINISTRANTI: susreti nedjeljom u 10:15 sati.

7. ŽUPNI ZBOR: proba četvrtkom u 19:30 sati.

8. SVIBANJSKE POBOŽNOSTI (krunica i litanije Bl. Dj. Marije): pola sata prije sv. mise.

9. Jednodnevna edukacija o plodnosti žene i muškarca i Billingsovoj ovulacijskoj metodi planiranja obitelji za bračne parove, zaručnike, djevojke i mladiće održat će se 21. i 28. svibnja 2022. od 9 do 17 sati u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu, Kaptol 29a u Zagrebu.

Prijave i informacije na stranici Centra za prirodno planiranje obitelji www.ppo.hr.

10. VELIKA DEVETNICA PRESVETOM TROJSTVU: u četvrtak (12. dana u mjesecu).

11. RADOVI KRAJOBRAZNOG UREĐENJA U ŽUPNOM PARKU: dana 5. svibnja 2022. izvedeni su radovi krajobraznog uređenja u župnom parku.

Osnovu izvedenog krajobraznog rješenja čini zeleni obrub uz ogradu na južnoj strani parcele između župne kuće i crkve s kojim  se želi postići zvučna i vizuelna  barijera od ulične strane.

Sadnja se izvodila  u pravilnim linijama na rubnom dijelu travnjaka u skladu sa postojećim oblikovnim formama.

Na središnjem dijelu parcele uz samu ogradu posađeno je veće zimzeleno grmlje  fotinije (Photinia fraseri „Red Robin”), te cvjetni grmovi hortenzije (Hydrangea macrophylla „Bouquet Rose”).

U istoj liniji s pomakom prema sredini travnjaka posađena su 3  stabla Judića ili Judinog drveta  (Cercis siliquastrum) u kombinaciji sa nižim grmovima lovorvišnje (Prunus laurocerasus „Otto Luyken”), ružama ( Floribunde) i drvenastim božurima (Poenia suffruticosa).

Između lipe (Tilia spp.) i ograde  u razigranoj linijskoj formi nalaze se grmovi udikovine (Viburnum opulus „Roseum”).

Ovim krajobraznim rješenjem dodatno se povezao prostor između parkirališta i crkve, te oplemenio novim biljnim vrstama koje svojom raznolikošću i vremenom cvatnje daju dinamiku i čine prostor zanimljivim cijelu godinu.

12. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Župne obavijesti od 9. d 15. svibnja 2022. (pdf)