oglasi 15082022PROSLAVA BLAGDANA SVETOG ROKA, isposnika

PROŠTENJE I NASLOV KAPELE

354. ROKOVO U ŽUPI PRESVETOG TROJSTVA (1668.-2022.)

UTORAK, 16. kolovoza

Sv. mise kod kapele u 7:30, 10 i središnje slavlje u 19 sati.

Središnje slavlje u 19 sati predslavi mons. Zvonimir Sekelj, kanonik.

U 19 sati procesija s kipom sv. Roka kreće od pastoralnog centra (župni zbor, narodne nošnje…).

Nakon euharistije u 19 sati procesija sa svijećama. Svijeće sa slikom sv. Roka možete nabaviti prije sv. mise kod kapele. Bratsko i vjerničko zajedništvo nakon večernje sv. mise uz okrepu ispred pastoralnog centra.

Sakrament ispovijedi, duhovni program i pobožnost pola sata prije sv. misa.

Tko se želi kolačima, sokovima, vinom i drugim uključiti i doprinijeti u pripremi domjenka, može od 18 sati do početka večernje sv. mise donijeti u dvoranu pastoralnog centra.

Na proštenje pozovite rodbinu i prijatelje.

ROKOVSKA NEDJELJA, 21. kolovoza

Sv. mise kod kapele u 7:30, 9 i središnje slavlje u 11 sati. Pobožnost pola sata prije euharistije.

11 sati - SREDIŠNJE EUHARISTIJSKO SLAVLJE.

Sakrament ispovijedi, duhovni program i pobožnost pola sata prije sv. misa.

U 10:55 sati procesija s kipom sv. Roka kreće od pastoralnog centra (župni zbor, narodne nošnje…).

Na proštenje pozovite rodbinu i prijatelje.

1. Svete mise u ovom tjednu svakog dana prema objavljenom rasporedu tjednog kalendara.

SVETKOVINA UZNESENJE BLAŽENE DJEVICE MARIJE, u ponedjeljak.

Svete mise:   7:30 Strmec, 9:00 crkva

2. PRETKRSNI SUSRET (susret za roditelje i kumove prije krštenja djece): u četvrtak u 17:45 sati.

3. PRVI SUSRET NEPOSREDNE PRIPRAVE ZA ZARUČNIKE – MOLITVENI SUSRET: zaručnike pozivamo na sv. misu na Rokovo u 19 sati; susret u četvrtak u 19 sati. Susret je namijenjen zaručnicima koji naredna tri mjeseca žele sklopti sakrament ženidbe.

4. Preminuli u Gospodinu: Katica Kelc iz Brezja, rođ. 1956.

5. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA TIJEKOM DVA TJEDNA: Marica Golubić, Matija Velić, Dragica Hajtok, Marina Nikl, Petar Novaković, Vlatkica Martinec, Dražen Luketić, Dragutin Mužinić, Krunoslav Leopold. Hvala!

6. SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI 2022. U BJELOVARU:  susret će se održati u subotu, 17. rujna ove godine u Bjelovaru. Susret je zamišljen kao jednodnevno okupljanje koje će započeti prigodnim programom i ručkom u župama Bjelovarsko-križevačke biskupije, odakle će se mladi uputiti prema Bjelovaru gdje će biti organizirana procesija kroz grad prema stadionu na kojem će biti središnje euharistijsko slavlje.

Prijave su produljene do 20. kolovoza, nakon čega će biti proslijeđene organizacijskom odboru.

Na susret se mogu prijaviti mladi od navršene petnaeste pa do tridesete godine života.

Pozivamo mlade da se prijave nakon sv. mise ili u župnom uredu.

7. Ženidbeni navještaj:

-Luka Pavlović i Iva Krovinović;

-Krešo Golubić i Petra Kos.

8. Vjerski tisak: GK-dvobroj, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

9. HODOČAŠĆE U TRSATSKO SVETIŠTE: u subotu, 27. kolovoza. Popodne ćemo provesti u gradu Novi Vinodolski (bit će mogućnost kupanja). Upisi od 14. kolovoza. Polazak: 5:25 Orešje; 5:30 Strmec; 5:40 župna crkva; 5:45 Jagnjić Dol i Mala Gorica.

10. HODOČAŠĆE U SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU: u subotu, 3. rujna. Upisi od 14. kolovoza. Polazak u 6:30 Orešje; 6:35 Strmec; 6:45 župna crkva.

Župne obavijesti od 15. do 21. kolovoza 2022. (pdf)