zupne obavijesti 10062024SVETE MISE – euharistijska slavlja

U kapeli sv. Roka: utorak i četvrtak u 18:30 sati; subota u 17 sati (ova mise je kao nedjeljna).

U Strmcu: srijeda u 8 sati; petak u 18:30 sati.

15.VI. /subota / Sveta misa u 17 sati u kapeli sv. Roka (ova misa je kao nedjeljna).

16.VI. /nedjelja/ 11. NEDJELJA KROZ GODINU – ZAHVALA ZA          VJERONAUČNU I ŠKOLSKU GODINU – „TE DEUM“

Svete mise u 7:30 h (Strmec); 9 i 11 h (kapela sv. Roka).

ZAHVALA ZA ŠKOLSKU I VJERONAUČNU GODINU „TE DEUM“: u nedjelju, 16. lipnja u 11 sati. Vjeroučenici osnovne škole, srednjoškolci i studenti će zahvaliti za dobra i milosti koja su primili tijekom ove godine. Prvopričesnici i krizmanici će zahvaliti za primljene sakramente.

ŽUPNO HODOČAŠĆE U MARIJU BISTRICU

23.6. (nedjelja) – autobusima i osobnim prijevozom;

22.6. (subota) zavjetno hodo(m)čašće - pješice. Polazak u 4 sati ujutro iz crkve. Prijave za hodočašće u tijeku. Hodo(m)časnici se mogu priključiti tijekom hoda.

Cijena autobusa će biti određena (čeka se odluka Grada Sveta Nedelja o sufinanciranju prijevoza hodočasnika; prošle dvije godine Grad nije sufinancirao hodočašće).

SUSRET HODO(M)ČASNIKA U MARIJU BISTRICU (za one koji hodočaste u subotu, 22. lipnja – hodom / pješice): susret i dogovor u nedjelju, 16. lipnja u 10 sati u župnoj kući. Tada se još možete upisati za hodočašće.

ČETVRTA SJEDNICA ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA I ČETVRTA SJEDNICA ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA: u četvrtak u 19 sati.

SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 16:15 sati.

PRVOPRIČESNIČKA SKUPINA

-Župno hodočašće u Mariju Bistricu – zahvalno hodočašće za prvopričesničku skupinu: nedjelja, 23. lipnja.

ŽUPNI ZBOR: četvrtkom u 19:30 sati.

DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: proba zbora subotom u 15:30 sati.

ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

• DRUGI RAZREDI: u nedjelju, 9. 6. u 10:10 sati.
  • SEDMI RAZREDI: u nedjelju, 16. u 10:10 sati.

Pobožnost i sv. misa svagdanima vjeroučenicima je nadoknada za propušteni susret ili sv. misu tijekom prošle ili ove godine.

Ovaj tjedan sklopili su ženidbu: Valentino Erceg i Iva Krčelić.

Preminuli u Gospodinu: Stjepna Hunjak, Milivoj Petranović i Nada Golubić. Pokoj vječni daruj im Gospodine!

Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Župne obavijesti od 10. do 16. lipnja 2024. (pdf)

web:

IBAN: HR4524030091120001699 (Samoborska banka)

SRIJEDA 9 - 10
ČETVRTAK 17 - 18
PETAK 17 - 18

DUHOVNI RAZGOVOR I SASTANCI SA ŽUPNIKOM PO DOGOVORU.

PONEDJELJKOM, SUBOTOM I BLAGDANOM URED NE RADI.