mise 16042018-MALI TEČAJ RADOSNOG KRŠĆANSTVA – KURSILJO - ZA POTVRĐENIKE: započeo je u petak u 19:15 sati, a završava u nedjelju euharistijom u 11 sati. Ova euharistija je prva pripravna nedjelja za potvrđenike, a sudjeluju potvrđenici i njihovi roditelji. Nakon euharistije bit će dijeljenje dojmova s roditeljima.

Od seca zahvaljujemo mladim animatorima tečaja, te svećeniku o. Viktoru Grbeša.

-HODOČAŠĆE U MEĐUGORJE, te posjet Širokom Brijegu i Splitu, 20-22. travnja. Polazak u petak u 23:30 iZ Orešja, 23:35 iz Strmca, 23:45 od župne ckrve; 23:50 iz Male Gorice.

HODOČAŠĆE MLADIH U ZAGREBAČKU KATEDRALU: Mladi zagrebačke nadbiskupije okupit će se na tradicionalnom hodočašću u zagrebačkoj prvostolnici u nedjelju Dobrog Pastira, 22. travnja 2018. godine.

Budući da je ta nedjelja i Dan duhovnih zvanja, program će u katedrali započeti u 17.30 sati euharistijskim klanjanjem, tijekom koga će biti prilika za ispovijed. Euharistijsko slavlje u 19 sati predvodit će zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

Poslije mise svi su pozvani na koncert, koji će se održati u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu. Na koncertu nastupaju: BOŽJA SLAVA BEND, Nadbiskupijski zbor mladih i bogoslovski Ben(d) Sirah.

Mladi pozivaju na hodočašće kako bi se, u zahvalnosti za primljene darove i milosti u Godini sv. Josipa te o spomenu obljetnicâ rođenja i beatifikacije bl. Alojzija, u svakodnevnom kršćanskom hodu nadahnjivali svetošću dvojice velikana Crkve.

Pozivamo mlade iz naše Župe da se odazovu na susret.

-ZAHVALJUJEMO DAROVATELJIMA OBITELJSKOG DARA za potrebe Župe.

-Župna kateheza za sve razrede osnovne škole se nastavlja po rasporedu.

-DJEČJI ZBOR „SVETONEDELJSKI ANĐELI“: proba pjevanja subotom u 15:30 sati.

-ZBOR MLADIH: proba pjevanja subotom u 16:45 sati.

-MINISTRANTI: subotom u 12 sati.

-Vjerski tisak: GK, Glasnik SiM- poslužite se!

-Ženidbeni navještaj:

-Krešimir Vlašić, rođ. 1982., rkt i Jasmina Šerbula, rođ. 1979., pravoslovne vj.,  oboje iz iz Savske 28, Strmec, žele sklopiti sakrament ženidbe 21. travnja u našoj Župi.

-Neven Grgur Prpić, rođ. 1981., rkt, iz Ul. Jasena 15, Strmec i Petra Sertić, rođ. 1985., rkt, iz Hrv. Leskovca, žele sklopiti sakrament ženidbe 5. svibnja u župi Stupnik – Lučko.

STRMEC

-Klanjanje pred Presvetim: u nedjelju u 17 sati.

Župne obavijesti od 16. do 22. travnja 2018. (pdf)

web: www.zupa-presvetotrojstvo.hr

Broj poslovnog računa: 2403009-1120001699 (Samoborska banka)

SRIJEDA 9 - 10