ŽUPA PRESVETOG TROJSTVA

Sveta Nedelja

hodocasce mladih marija bistrica 2021 plakatHodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke, kao i 290. zavjetno hodočašće vjernika Grada Zagreba, održat će se ove godine u subotu i nedjelju, 18. i 19.  rujna, pod geslom "Dom nam čuvaj, Božja Mati".

 Ove godine fokus hodočašća je na liku sv. Josipa, čiju godinu obilježavamo u Crkvi, te na zajedništvu Svete Obitelji kao primjeru kršćanske izgradnje obiteljskog doma, a sve pod geslom "Ljubav usprskos svemu", preuzetim iz apostolske pobudnice pape Franje Amoris laetitia.

 Ovogodišnje hodočašće ide rutom iz Zlatar Bistrice do Marije Bistrice. Za mlade će u subotu 18. rujna biti organiziran prijevoz izvanrednim autobusima do Zlatar Bistrice, s polaskom u 7.00 sati, sa četiri polazne postaje: istočno parkiralište Zagrebačkog velesajma (iza INA-ine zgrade), ZET-ov terminal kod Glavnog kolodvora, okretište Dubec i autobusni terminal Zaprešić.

 

Mladi koji će vlastitim prijevozom doći iz različitih dijelova Nadbiskupije, okupit će se u 8.00 sati u Zlatar Bistrici (kod željezničke stanice), odakle će zajedno pješačeći krenuti prema Mariji Bistrici.

Radi epidemoliške situacije ove godine nije predviđen smještaj i spavanje u šatoru i školi, nego je planiran povratak autobusima nakon Službe svjetla.

Radi lakše organizacije potrebno je da župa prijavi točan broj mladih hodočasnika najkasnije do nedjelje 12. rujna. Molimo naše mlade da se do subote prijave u župni ured ili predstavniku mladih (Ivana Ivanušević).

 

Program hodočašća:

Subota, 18. rujna

 7.00 sati – polazak autobusa prema Zlatar Bistrici s polazišta: istočno parkiralište Zagrebačkog velesajma (iza INA-e zgrade), ZET-ov terminal kod Glavnog kolodvora, okretište Dubec, autobusni terminal Zaprešić

8.30 sati – polazak hodočasnika iz Zlatar Bistrice kreću prema Mariji Bistrici

 *po dolasku u Mariju Bistricu, sveta misa u Svetištu

 - nakon mise vrijeme za odmor i ručak

 15.00 sati – početak programa u crkvi na otvorenom bl. Alojzija Stepinca (kateheza – don Mihovil Kurkut)

 17.00 sati – pokorničko bogoslužje –vlč. Marko Čolić

17.30 sati – početak klanjanja u crkvi na otvorenom – vlč. Branimir Jagodić

19.00 sati – blagoslov s Presvetim

 20.00 sati – služba svjetla

 22.30 sati – povratak prema Zagrebu

Nedjelja, 19.rujna

9.00 sati – Križni put

 11.00 sati – središnje misno slavlje s hodočasnicima iz Zagreba, koje predovodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić

Župni ured

Adresa: Svetonedeljska 18, 10431 Sveta Nedelja
Telefon: 01 / 33 70 755
e-mail: zupa.svnedelja@gmail.com
 
web:
 
IBAN: HR4524030091120001699 (Samoborska banka)
 
VRIJEME ZA IZDAVANJE DOKUMENATA I DOGOVOR:
UTORAK 17 - 18
SRIJEDA 9 - 10
ČETVRTAK 17 - 18
PETAK 17 - 18
 
DUHOVNI RAZGOVOR I SASTANCI SA ŽUPNIKOM PO DOGOVORU.

PONEDJELJKOM, SUBOTOM I BLAGDANOM URED NE RADI.
 
 poboznost
 
 
 pijanist