oglasi 281120221. Danas je PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA - započinje nova liturgijska godina „A“.

2. SVETE MISE u ovom tjednu (EUHARISTIJSKA SLAVLJA) - čuvati ono što je vrijednost i dragocjenost

• Crkva: u ponedjeljak u 15:30 sati; u utorak i četvrtak u 6 sati misa zornica; u subotu u 17 sati (sv. misa u subotu u 17 sati je kao nedjeljna).
  • Strmec: u srijedu u 6 sati misa zornica; u petak u 18:30 sati.

NEDJELJA, 4. prosinca – DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA – sv. mise u 7:30 sati u Strmcu, u 9 i 11 sati u crkvi.

3. SVETE MISE U DOŠAŠĆU: u došašću slavimo mise zornice u 6 sati u utorak i četvrtak u župnoj crkvi, u srijedu u Strmcu.

Petkom i subotom slave se večernje sv. mise: u petak u Strmcu u 18:30 sati; u subotu u crkvi u 17 sati.

4. Na početku misa na prvu nedjelju došašća bit će obred blagoslova adventskoga vijenca/panja i obred paljenja svijeća na njemu, te blagoslov adventskih vijenaca i svijeća za vijence u obiteljima.

5. KONCERT ANSAMBLA ZA RANU GLAZBU OTIUM: u nedjelju, 4. prosinca u 10:20 sati u crkvi. Ulaz je slobodan. Na koncertu također sudjeluju vjeroučenici u pratnji roditelja.

6. PRODAJA ADVENTSKIH VIJENACA: članovi Župnog caritasa će ponuditi adventske vijence koje su izradili, a prilog će ići za Župni caritas.

7. DRUGA SJEDNICA ŽUPNOG PASTORALNOG VIJEĆA I ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA: u utorak u 18 sati.

8. PRIJAVA ZA MINISTRANTSKU ZAJEDNICU: pozivamo djecu i mlade da se uključe u ministrantsku zajednicu i dođu na susret nedjeljom u 10:15 sati. Ministrantska zajednica mijenja katehezu vjeroučenicima drugih i sedmih razreda – ne trebaju dolaziti u katehetsku skupinu.

9. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA ZA ŽUPU:

Jozo Jurić, Branko Vojvodić, Marko Katić, Mirjana Zlodi, Mara Vukošić, Irena Hajtok i Anica Prelec. Hvala!

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe i radove u Župi. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima svojim obiteljskim darom.

10. Prošli tjedan kršteni su: Mateo Vrdoljak, Lovro Čulina, Jona Mađarić i Rita Brtan– roditeljima i kumovima iskrene čestitke!

11. PRVI PETAK U MJESECU: Sakrament pomirenja u petak u 18 sati u Strmcu. Sv. misa u 18:30 sati.

12. Prva subota u mjesecu: Molitva za svećenička i redovnička zvanja

13. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

PRVOPRIČESNICI I KRIZMANICI: subotom prema objavljenom rasporedu po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 27. 11. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – u nedjelju, 4. 12. u 10:10 sati.

Sedmi i osmi razredi - zajednički susreti i programi:

• Koncert ansambla za ranu glazbu Otium: u nedjelju, 4. 12. u 10:20 sati u crkvi.

U nedjelju, 27. studenoga vjeroučenici predaju župnu iskaznicu na uvid.

Pobožnost (pola sata prije svete mise) i sv. misa svagdanima vjeroučenicima je nadoknada za propušteni susret ili sv. misu tijekom prošle godine.

Nedjeljom - sveta misa i susret nakon sv. misa. Vjeroučenici će se nakon sv. misa upisati za sudjelovanje. Na misu pozivamo vjeroučenike u pratnji roditelja.

14. VELIKA DEVETNICA PRESVETOM TROJSTVU: u nedjelju, 4. prosinca (4. dana u mjesecu do svibnja, a 4. lipnja je svetkovina Presvetog Trojstva i Dan naše Župe).

15. UPIS MISNIH NAKANA DO LIPNJA: od petka, 2. 12.

16. UREĐENJE ŽUPNE PARCELE: u subotu, 26.11. je bila akcija uređanja župne parcele ispod ulice Kozjak. Zahvaljujem župljanima koji su pomogli u uređenju jednog dijela parcele: Ivan Perković, Drago Kos, Mladen Jelkovac, Vinko Bakula, Mato Ćatić, Igor Kures, Zdravko Basarić, Šime Essert, Srečko Božičko, Željko i Ivan Medić, Ivana Vuković i župnik Marijan Kušenić.

17. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Poslužite se katoličkim kalendarima: 1-lisni i 12-lisni.

RADOVI U ŽUPI

- Od 29. kolovoza do 18. studenoga 2022. godine izvedena je druga faza preostalih građevinsko obrtnički radovi -  hitne mjere zaštite i stabilizacije na kulturnom dobru, kapeli Sv. Marije Magdalene u Maloj Gorici. Vrijednost radova je 407.059,36 kn, a stručnog nadzora 4.375,00 kn. Zahvaljujemo Ministarstvu kulture i medija Republike Hrvatske.

- 25. i 26. 11. u župnom parku izvedena je izmjena suhog drveća i grmlja i nadopuna novim sadnicama. Okopane su gredice, sve je pokošene, orezane su živice i izvršena je jesenjska gnojidba svog bilja i drveća.

-U tijeku je izrada projektne dokumentacije konstruktivne obnove župne crkve i kapele sv. Marije Magdalene.

- BLAGOSLOV OBITELJI / KUĆA:

Na preporuku biskupa, s pastoralnim pohodom svećenika i blagoslovom obitelji započeti ćemo već u adventsko vrijeme (kao prošle dvije godine u našoj župi i u mnogim većim župama Nadbiskupije) kako bi blagoslov bio u božićnom ciklusu koji započinje došašćem, a završava Nedjeljom Krštenja Gospodinova. Važno da svećenik posjeti vašu obitelj i u molitvi zazove na vas Božji blagoslov za iduću godinu.

U neke ulice kod vaših obitelji doći ćemo u drugom, trećem i četvrtom tjednu došašća, počevši od 7. prosinca.

Ove godine u došašću započinjemo s pohodom i blagoslovom obitelji/kuća u naseljima SVETA NEDELJA, BREZJE, JAGNJIĆ DOL I MALA GORICA. Raspored po naseljima i ulicama objavljivat će se svake nedjelje za idući tjedan.

Ako nas ne možete zbog bolesti ili samoizolacije primiti u terminu objavljenog rasporeda, blagoslov će se po vašem pozivu obaviti tijekom siječnja ili veljače.

-DRUGI SUSRET S RODITELJIMA I VJEROUČENICIMA OSMIH RAZREDA (KRIZMANICI) i TREĆIH RAZREDA (PRVOPRIČESNICI): u nedjelju, 11. prosinca u 10:30 sati.

Župne obavijesti od 28. studenog do 4. prosinca 2022. (pdf)