oglasi 150520231. SVETE MISE

U crkvi: utorak u 17:45; četvrtak u 19:30 sati; subota u 17 sati (ova misa je kao nedjeljna).

U Strmcu: srijeda u 8 sati; petak u 18:30 sati.

20.V. /subota/ sv. misa u 17 sati (ova misa je kao nedjeljna).

21.V. /nedjelja/ 7. USKRSNA NEDJELJA – U Crkvi se obilježava Svjetski dan sredstava društvenih komunikacija.

Svete mise u 7:30 h (Strmec); 9 i 11 h (crkva).

2. U četvrtak, na SVETKOVINU UZAŠAŠĆA GOSPODNJEG, u 19 sati PUT SVJETLA i SVETA MISA. U pobožnosti također sudjeluju vjeroučenici drugih, trećih i sedmih razreda u pratnji roditelja.

3. SVIBANJSKA POBOŽNOST (krunica i litanije Bl. dj. Marije): pola sata prije sv. mise.

4. KATEKUMENI I ODRASLI PRIPRAVNICI: četvrtak u 19 sati.

5. ŽUPNA KATEHEZA – katehetski susreti

PRVOPRIČESNICI I KRIZMANICI: subotom po skupinama.

-DRUGI RAZREDI – u nedjelju, 14, 5. u 10:10 sati.

-SEDMI RAZREDI – u nedjelju, 21.5. u 10:10 sati.

6. PRVOPRIČESNIČKA SKUPINA

DRUGI PRIPRAVNI LITURGIJSKI SUSRET (roditelji i djeca): u četvrtak u 19 sati.

7. ŽUPNI ZBOR: proba u utorak u 19 sati.

8. PROSNI DANI: Liturgija prosnih dana (rogationes), u našoj Crkvi obnovljena odlukom BKJ god. 1983., uobičajeno je molitveno bogoslužje uoči Uzašašća Gospodnjeg. Prosni su dani, prvotno nastali kao dani prošnje i molitve za zaštitu od nevolja, kroz povijest razvili kao proljetni molitveni ophod za uspjeh u poljodjelskim poslovima.

9. U subotu, 20. svibnja u Zagrebu će se održati javna manifestacija „Hod za život“. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života te njegova čuvanja od začeća do naravne smrti, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke, obitelji, starije i bolesne u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu, na Trgu Republike Hrvatske, ispred zgrade Hrvatskoga narodnog kazališta, u 10:30 sati.

10. Jednodnevna edukacija o plodnosti žene i muškarca te prirodnom planiranju obitelji za bračne parove, zaručnike, djevojke i mladiće održat će se 20. svibnja i 3. lipnja 2023. od od 9 do 17 sati u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu, Kaptol 29a u Zagrebu.

Prijave i informacije na stranici Centra za prirodno planiranje obitelji www.ppo.hr.

11. SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 16:15 sati u katehetskj dvorani.

12. Preminuli u Gospodinu: Filip Budulica iz Orešja; Iva Trut iz Strmca; Vera Krajačić iz Male Gorice.

13. DAROVATELJI OBITELJSKOG DARA ZA ŽUPU: Marijo Juričić, ob. Brekalo, Miroslav Čakanić, Matea Bjelić, Snježana Čović. Hvala!

14. Ženidbeni navještaj:

-Andrej Caplić i Antonija Perić žele sklopiti sakrament ženidbe 2. 6. u našoj Župi.

-Tibor Lacković i Petra Karija žele sklopiti sakrament ženidbe 2. 6.

-Ivan Kovačić i Patricija Ivanuš žele sklopiti sakrament ženidbe 20.5.

-Bruno Prodanović i Antonia Bošković žele sklopiti sakrament ženidbe 19.5.

15. Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

Župne obavijesti od 15. do 21. svibnja 2023. (pdf)