zupne obavijesti 22072024PROŠTENJE SVETE MARIJE MAGDALENE U MALOJ GORICI i SREBRNJAKU:

U ponedjeljak, 22. srpnja u 18:30 sati pobožnost i ispovijed. U 19 sati sv. misa kod kapele u obnovi. U 17:30 sati polazak hodočasnika od crkve Presvetog Trojstva do kapele sv. Marije Magdalene (preko Svetonedeljskog brega – možete se priključiti u hodu).

U nedjelju, 28. srpnja u 10 sati ispovijed i pobožnost, u 10:30 sati sveta misa kod kapele u obnovi.

SVETE MISE – euharistijska slavlja

U kapeli sv. Roka: utorak i četvrtak u 18:30 sati; subota u 18 sati (ova misa je kao nedjeljna).

U Strmcu: srijeda u 8 sati; petak u 18:30 sati.

27.VII./subota/ Euharistija u 18 sati u kapeli sv. Roka (ova misa je kao nedjeljna).

28.VII. /nedjelja/ 17. NEDJELJA KROZ GODINU.  4. SVJETSKI DAN BAKA I DJEDOVA I STARIJIH OSOBA

Svete mise

7:30 h (Strmec);

9 h (kod kapele sv. Roka);

10:30 kod kapele sv. Marije Magdalene).

SUSRET I POBOŽNOST SCHÖNSTATTSKE ZAJEDNICE I PREDMOLITELJICA U ŽUPI: u subotu u 17:15 sati.

RADOVI NA CRKVI PRESVETOG TROJSTVA od 15. do 19. 7. 2024.

1. Završetak krovopokrivačkih radova i zamjene crijepa, sljemenjaka...;

2. Čiščenje svih žljebova, kovanih gitri, klupčica, skele;

3. Čiščenje i rušenje skele u nutar crkve;

4. Postava drvenih vodilica na fasadi za izradu stupova u žbuci prema ugovoru i dodatno traženi od strane konzervatora na zvoniku (van ugovora, trošak Župe);

5. Demontaža zaštičenih oltara, dio orgulja;

6. Počeli smo soboslikarske radove u sakristiji i svetištu (van ugovora, trošak Župe).

RADOVI NA OBNOVI KAPELE SV. MARIJE MAGDALENE od 15. do 19. 7. 2024.

1. Nasipanje  batude  po  drenažnoj  cijevi  za  drenažu  oko  kapele;

2. Postava  geotekstila  i  pvc  cijevi  za  odvodnju  krovnih  voda;

3. Zatrpavanje cijevi  pijeskom  granulacija  od  0 - 4 mm.

DAROVATELJI ZA RADOVE U ŽUPI: Jako Jezerčić, ob. Vidović, Ivana i Nedjeljko Očić, Vesna Ostojić, ob. Hriberski, Ivica Bratić ob., ob. Lehpamer i Mužinić, Branko Cvek, Ivan Matić. Hvala!

Prošli tjedan je kršten: Mateo Rene Šimunović – roditeljima i kumovima iskrene čestitke!

Preminuli u Gospodinu: Iva Matić, Ivan Drenški, Ivan Lončarić i Vera Rede. Pokoj vječni daruj im Gospodine!

HODOČAŠĆE U TRSATSKO SVETIŠTE: u subotu, 17. kolovoza. Po povratku iz svetišta planira se slobodno vrijeme i mogućnost kupanja u Opatiji. Cijena po osobi 19 eura.

Polazak: 5:50 Orešje; 5:55 Strmec; 6:05 župna crkva; 6:10 Jagnjić Dol i Mala Gorica.

VJEROUČENICI

Tijekom ljeta dolazimo na sv. misu nedjeljom i svetkovinom.

Gdje se te nedjelje nalazili idite na misu!

Kad smo ovdje/doma, dođite u našu crkvu; kad ste na godišnjem odmoru ili kod svojih djedova i baka…, onda nedjeljom idite u tu župu (sami bilježite gdje ste nedjeljom sudjelovali u sv. misi).

Vjerski tisak: GK, Mak, Glasnik SiM – čitajte katolički tisak!

PROSLAVA BLAGDANA SVETOG ROKA, PROŠTENJE I NASLOV KAPELE:

Blagdan u petak, 16. kolovoza. Sv. mise kod kapele u 7:30, 10 i središnje slavlje u 18:30 sati (procesija s kipom i svijećama).

Rokovska nedjelja, 18. kolovoza. Sv. mise kod kapele u 7:30, 9 i središnje slavlje u 10:30 sati.

Pobožnost sv. Roku pola sata prije euharistije.

HODOČAŠĆE U SVETIŠTE PREDRAGOCJENE KRVI KRISTOVE U LUDBREGU: u subotu, 31. kolovoza.

Župne obavijesti od 22. do 28. srpnja 2024. (pdf)